![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4616335
*
nr 461 6335
Spegel
1800-tal, höjd: 140, (krönet saknas)
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 10 april 2007
kl 17:37:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/4 14:19:05
1
Vinnande bud
10/4 17:23:31
2
350 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 461 6335
Spegel
1800-tal, höjd: 140, (krönet saknas)
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 10 april 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/4 14:19:05 | 1 | Vinnande bud |
10/4 17:23:31 | 2 | 350 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)